Seniorské obálky – oznámení Odboru sociálních věcí města Prostějova

Odbor sociálních věcí města Prostějova informuje o projektu Ministerstva práce a sociálních věcí „Seniorská obálka“, do kterého se zapojilo Statutární město Prostějov.

Citace sdělení ve zkrácené verzi:

Seniorská obálka může zachránit život.

 

Stres při akutním zhoršení zdravotního stavu a absence zdravotních údajů pro zasahující záchranáře. I tak může vypadat situace při volání o první pomoc. Přitom všechny potřebné údaje pro záchranáře, kteří zasahují u nemocného, může obsahovat takzvaná Seniorská obálka. Údaje v ní obsažené, mohou pomoci zachránit život.

 

Seniorská obálka je v podstatě vyplněný tiskopis I.C.E. karta, primárně určená pro seniory žijící doma, kteří nejsou navázáni na některou sociální službu. Jde o kartu, na které senioři vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích a kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Vyplněný tiskopis je doporučeno vložit nejlépe do plastového obalu a připevnit magnetkou na lednici, nebo samolepkou na vnitřní dveře bytu. Obálka má ucelenou grafickou podobu a stejnou vizualizaci v rámci celé ČR (formát nelze měnit).

 

Občané si obálku mohou vyzvednout na informační službě Magistrátu města Prostějova (Pernštýnské náměstí – budova zámku) či odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova (Školní 4 – II. patro).

 

Tato služba je určena občanům s trvalým pobytem na území města Prostějova.