Aktualita OČKOVÁNÍ COVID-19

Přes mediální kampaň o spuštění očkování u praktických lékařů od 1.3. se toto potýká s řadou problémů způsobenou zejména nedostatkem vakcín. V Olomouckém kraji je řízen příděl vakcín prioritně do očkovacích center. Přes projevený zájem praktických lékařů se do očkování zapojit je o přídělu vakcín k praktickým lékařům stále diskutováno.

Proto je v současné době nejschůdnější se v našem kraji očkovat proti covid v očkovacích centrem (FN Olomouc, Vojenská nemocnice Olomouc, Nemocnice Prostějov …), ve kterých již očkování aktivně probíhá. Momentálně je dostupné po registraci na www.registrace.mzcr.cz zatím pouze pro osoby starší 70-ti let, pro zdravotnické pracovníky a pro pracovníky ve školství, těmto doporučuji využít tuto možnost.

Podle mně dostupných informací se k praktickým lékařům na Prostějovsku dostanou vakcíny zřejmě v dubnu/květnu a to v omezeném množství (v závozech ne více než 100 kusů na lékaře s nejistým datem dalšího závozu). Pro všechny pacienty, kteří projevili zájem o očkování v naší ordinaci a nebudou zaregistrováni k očkování v očkovacím centru, budu žádat o přidělení vakcín, z výše uvedeného ale nemůžu bohužel očkování v nějakém časovém horizontu slíbit. Jakmile vakcíny přijedou, budeme jednotlivé zájemce obvolávat a zvát na očkování.